Lastryko w łazience. Co pasuje do płytek lastryko w łazience?

Lastryko w łazience. Co pasuje do płytek lastryko w łazience?

Zależy Ci na stylowej, oryginalnej i ponadczasowej aranżacji łazienki? Postaw na lastryko! Płytki terazzo wracając do łask, a unikatowy wzór pojawia się także na kafelkach ceramicznych, gresie. Sprawdź rozwiązania, które mogą dobrze wyglądać w Twojej łazience.

Na skróty:

Co to jest lastryko?

Lastryko (określane również jako terazzo, lastriko) to połączenia cementu, grysu (najczęściej rozdrobnionych kamieni), pigmentów oraz wody, które, po wymieszaniu ze sobą, poddaje się polerowaniu, nadając im lekko połyskujące wykończenie. Płytki lastryko są unikalne oraz niepowtarzalne i choć jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie z wystrojem obiektów publicznych budowanych w czasach PRL-u, to obecnie producenci ceramiki udowadniają, że to stylowy wybór, który sprawdzi się także w prywatnych mieszkaniach. Chcesz się o tym przekonać?

Lastryko – łazienka. Nowoczesne lastryko w Twoim domu

Płytki lastryko z powodzeniem mogą być kładzione na tarasie, w salonie czy w kuchni, choć zdecydowanie najczęściej można spotkać je w łazienkach, zarówno na podłodze, jak i na ścianach.

Dominuje przede wszystkim lastryko kolorowe, które jest bardzo nowoczesne i od razu przykuwa uwagę. Wersje nieco bardziej stonowane, z drobniejszym wzorem, są za to bardziej klasyczne i uniwersalne.

Istotne jest to, aby nie kłaść płytek lastriko na całej powierzchni ściany czy podłogi.

Dlaczego? Ponieważ łatwo jest przesadzić w przypadku tak dominującego wzoru. Kafelkami terazzo najlepiej wyłóż część ściany, np. stelaż podtynkowy, wnękę z półką łazienkową lub miejsce, w którym znajdują się lustra. W tym wypadku mniej znaczy więcej.

płytki lastryko w łazience na podłodze

Co pasuje do płytek lastriko?

Już wiesz, żeby płytkami lastriko nie wykładać całej łazienki. Zastanawiasz się natomiast, z czym je połączyć? Najlepiej z gresem imitującymi marmur, kamień lub łupek, a także z kafelkami o jednolitej, gładkiej powierzchni. Wybierając kolor pasujących płytek, kieruj się tym, jakie barwy pojawiają się na wzorze terazzo. Dzięki temu zachowasz spójność i harmonię.

A co z meblami, dodatkami? Powinny być możliwie minimalistyczne, oszczędne w środkach. W tym wypadku to kafelki powinny grać główną rolę, ponieważ gdy do głosu dojdzie fantazyjna armatura lub mocno dekoracyjne szafki, akcesoria, wnętrze może stać się przytłaczające, chaotyczne. Co jednocześnie nie oznacza, że trzeba stawiać na stonowane kolory. Wręcz przeciwnie, granatowe, zielone czy nawet różowe meble będą świetnie pasować do takiej aranżacji. Aby jednak nie przesadzać z wprowadzaniem zbyt wielu kolorów, warto postawić na tę samą zasadę, co wcześniej, czyli kierować się tym, w jakich odcieniach jest wzór na płytkach.

lastryko w łazience

Zamów płytki LASTRYKO

Zamów włoskie płytki. Skontaktuj się z nami783 297 293 lub kontakt@dbstone.pl

Autoryzowany Importer płytek, sprowadzamy płytki bezpośrednio z Włoch i Hiszpanii. Szybka dostawa!

U nas kupisz płytki lastryko wielu włoskich producentów. Chętnie pomożemy w wyborze!

Płytki lastryko – jacy producenci mają je w ofercie?

Płytki lastryko, choć cieszą się coraz większą popularnością, wciąż nie są tak powszechne jak wersje drewnopodobne czy imitujące marmur, dlatego nie każdy producent posiada kafelki terazzo w swojej ofercie. Gdzie je znajdziesz? Sprawdź kolekcje takich marek jak: Refin, Coem, Fioranese, Sant’ Agostino, ABK Ceramiche, Iris FMG, oraz Colorker.

Kolekcje płytek lastryko. Zobacz płytki terazzo, które zamówisz u nas

włoskie lastryko Coem

Lastyko

COEM TERAZZO

lastryko z Włoch Iris FMG

Lastryko

Iris FMG VENICE VILLA

lastryko Refin

Lastryko

REFIN FLAKE

lastryko Fioranese

Lastryko

FIORANESE I COCCI